Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny "Polka" 2019

O festiwalu

O festiwalu

Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny POLKA, to pierwsze wydarzenie związane z kulturą ludową w powiecie pabianickim o randze międzynarodowej. Stworzenie tego typu imprezy rozwijało się przez kilka lat. W sierpniu 2015 roku propozycja festiwalu została przedstawiona władzom powiatu i ościennych gmin. Organizatorzy zaprosili do współpracy powiat pabianicki oraz tworzące go gminy: gminę Pabianice, gminę Lutomiersk, miasto Pabianice.

MFF POLKA w założeniu ma przedstawiać aktywną popularyzację kultury ludowej Polski oraz różnorodność folkloru z różnych zakątków świata. Organizacja festiwalu ma wielkie znaczenie dla rozwoju grup etnicznych w regionie i podtrzymania dorobku kulturalnego przodków. Na festiwalu zobaczymy zespoły z całego świata, umożliwiając nam choć na chwilę przenieść się nie tylko do innego państwa w Europie, ale również na inny kontynent. Podczas trwania MFF POLKA na scenie zatańczy ponad 300 artystów z całego świata.

Festiwal tworzony jest dzięki przychylności i środkom powiatu pabianickiego, gminy Pabianice, miasta Pabianice oraz gminy Lutomiersk. Organizowany przez Komitet Organizacyjny POLKA 2016, Zespół Pieśni i Tańca „Bychlewianka”, oraz blisko 40 wolontariuszy z Polski.

Organizatorzy i współorganizatorzy

Regulamin

Pobierz

Patroni medialni